Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

REDUKCE  VÁHY

 
 
 

            Výraz WELLNESS je projevem zdravého životního stylu.

          Vychází z anglického spojení well - being - cítit se dobře, být v harmonii sám se sebou a pěstovat kulturu mysli a ducha. Představuje péči o fyzické i duševní zdraví člověka, cestu k dosažení psychické a fyzické harmonie.

 
         Slovo wellness znamená pocit blahobytu, jež je maximálně orientovaný na individuální možnosti člověka. Funguje jako aktivní relaxace, za využití léčivých přírodních zdrojů.
 
         Wellness vzniklo ve Spojených státech v podstatě jako revolta proti fitness. První zavedl tento výraz Halbert L. Dunn v 1950. Hlavní rozvoj tohoto směru nastal ve světě po roce 1970.
 
        Tento stav lze popsat jako stav, v němž se snoubí zdraví, štěstí, spokojenost a pohoda .
 
        Je to v souladu s definicí zdraví, formulovanou Světovou zdravotnickou organizací, která zdraví definuje:
 
"Zdraví neznamená nepřítomnost nemoci, nýbrž je stavem fyzické, duševní a sociální pohody".
 
 
          To je přesně to, co nejvíce chybí dnešním lidem žijícím v konzumní společnosti. Ke zdraví a dobrému pocitu napomáhá čisté životní prostředí, konzumace biopotravin a pravidelná fyzická aktivita.
 
        Každý člověk se chce cítit dobře. Rozvíjet své aktivity a minimalizovat vliv stárnutí na svůj organismus. K tomu je zapotřebí neustále obnovovat duševní i fyzické síly, umět relaxovat a dopřát tělu i duši příjemný odpočinek.
 
        Wellness je vhodný pro každého, kdo chce zpomalit stárnutí a klade důraz na vyrovnanost své osobnosti. Pokud tato rovnováha chybí, člověk si připadá unavený a bez nálady.
 
      Wellness dává odpověď na současný životní styl většiny z nás, který s sebou přináší skryté potíže - stres, vyčerpanost, bolesti zad, problémy se zdravým stravováním či nadváhou.
 
            Cílem wellness je pomoci lidem v moderním světě ke kvalitnímu životu.
 
Abychom takového života dosáhli, je třeba se rozvíjet v několika oblastech:
  1. správná výživa
  2. dostatek pohybu   
  3. kontrola stresu
  4. optimální váha 
 
TOPlist